Close

Monitoring IP

Kamery przemysłowe IP to urządzenia niezwykle nowoczesne, które niosą cały szereg nowych możliwości, niedostępnych dla kamer analogowych. Urządzenia wykonane w tej technologii zapewniają przetwarzanie i transmisję obrazu na żywo bezpośrednio przez sieć IP, dlatego też nazywane są one kamerami sieciowymi lub IP. Kamera sieciowa posiada własny adres IP i wyposażona została w videoserwer. Obraz na żywo generowany przez kamerę IP może być śledzony na miejscu przez operatora monitoringu lub zdalnie z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Zarządzanie materiałem wizyjnym z kamer IP prowadzone jest poprzez sieć, której infrastruktura oparta jest na standardowym protokole IP.

Kamery IP wyposażane są w wiele funkcji dodatkowych, które korzystnie wpływają na wysoką jakość obrazu, ułatwiają pracę operatora monitoringu i pozwalają zapewnić wyższy stopień bezpieczeństwa na obserwowanym obszarze. Kamery te są w większości przystosowane do generowania obrazu przez całą dobę w trybie Dzień / Noc oraz oferują możliwości inteligentnej analizy obrazu.
Wśród licznych technologii, które dają kamery sieciowe szczególnie ważny jest zdalny dostęp do obrazu. Podgląd na żywo z kamer IP dostępny jest z dowolnego komputera podłączonego do sieci poprzez przeglądarkę internetową. Wielu producentów umożliwia swoim użytkownikom również podgląd na ekranie urządzenia mobilnego – tabletu lub smartfona – z dedykowaną aplikacją.